Dzisiaj jest wtorek, 25 czerwca 2024 r.
Alternatory i rozruszniki
Wiodącą działalnością naszej firmy jest sprzedaż i profesjonalna regeneracja alternatorów, rozruszników oraz części zamiennych. Magazyn sklepowy obejmuje w/w części do większości marek samochodów osobowych i dostawczych. W przypadku braku jakiejkolweik z tych części jesteśmy w stanie w krótkim czasie sprowadzić ją od producentów, w bardzo atrakcyjnych cenach. Oferujemy duże zniżki dla warsztatów i serwisów!

Na czym polega profesjonalna regeneracja alternatora lub rozrusznika i czym różni się od zwykłej naprawy?

 • Profesjonalnie przeprowadzona regeneracja alternatora lub rozrusznika polega na kompletnym jego rozmontowaniu, a następnie gruntownym wyczyszczeniu oraz rzetelnym sprawdzeniu mechanicznie i elektrycznie każdej części.
 • Kolejnym etapem jest regeneracja lub wymiana (w zależności od stopnia zużycia) wadliwych części.
 • Następnie należy nasmarować/naoliwić oraz nanieść pastę ułatwiającą przewodzenie ciepła/prądu elektrycznego na odpowiednie powierzchnie wybranych elementów.
 • Ostatnim krokiem jest skasowanie nadmiernych luzów, złożenie elementów w jedną całość oraz przeprowadzenie kilku testów alternatora lub rozrusznika zarówno poza pojazdem jak i ostatecznie po zamontowaniu w pojeździe.
Jak widać z powyższego opisu przeprowadzenie takiej regeneracji nie może się odbyć bez odpowiedniego sprzętu takiego jak:
 1. W przypadku rozruszników - przynajmniej testera tworników (wirników). Resztę elementów można w łatwy sposób sprawdzić za pomocą zwykłego miernika i innych narzędzi warsztatowych,
 2. W przypadku alternatorów - przynajmniej testera regulatorów napięcia. Resztę elementów można w łatwy sposób sprawdzić za pomocą zwykłego miernika i innych narzędzi warsztatowych,
 3. W obu w/w przypadkach - tokarki!!!
W wielu warsztatach "rzekomo" oferowana jest regeneracja alternatora lub rozrusznika, a co juz budzi wielkie zdziwienie, oferuje się ją nawet w warsztatach zajmujących się mechaniką pojazdową. Niewielu niestety wie, że uszkodzeniami alternatora, rozrusznika, wentylatora, dmuchawy, wycieraczek, etc. zajmuje się dział techniki o nazwie elektromechanika pojazdowa i po fachową pomoc należy się udać do elektryka, bądź elektromechanika pojazowego (potocznie przyjęły się oba terminy). Mechanikowi pojazdowemu teoretycznie wolno byłoby wymienić jedynie łożyska, tuleje, bendiks lub inne "czysto" mechaniczne elementy, a i tu, ze względu na skomplikowaną budowę, często musiałby wejść w kompetencje elektryka.

Ponadto, bez dostępu do tokarki, nawet zakład zajmujący się elektromechaniką pojazdową nie jest w stanie przeprowadzić profesjonalnej regeneracji ani rozrusznika, ani alternatora. Dlatego też w wielu miejscach (nawet u mechanika) można naprawić alternator lub rozrusznik, co często polega na wymianie "podejrzanych" części "w ciemno" [A kto za te często niepotrzebnie wymienione części płaci, to już pozostawiam czytelnikowi], i ponadto nie ma to nic wspólnego z profesjonalną regeneracją. Warsztaty oferujące i "mechanikę", i "elektrykę" na naprawdę zadowalającym poziomie należą do rzadkości w naszym kraju.

Dlatego aby zapewnić jakość usług na odpowiednio wysokim poziomie w zakresie elektromechaniki pojazdowej wiele warsztatów i serwisów korzysta z usług firm takich jak nasza. Zapraszamy każdego do współpracy i wstąpienia do programów partnerskich!

W zakresie alternatorów i rozruszników oferujemy:
 • toczenie wirników do 295 mm "ustalenie na kiełku", do 345 mm "ustalenie na łożysku",
 • nabijanie pierścieni,
 • przezwajanie wirników, magneśnic,
 • regeneracja bendiksów, wyłączników elektromagnetycznych,
 • spawanie pękniętych pokryw,
 • pełną diagnostykę z wyjątkiem regulatorów napięcia z "przesunięciem w fazie" (luzem nie mamy możliwości sprawdzenia, ale taki regler jesteśmy w stanie sprawdzić zamontowany w alternatorze na Stanowisku Testowania Alternatorów - rysunek poniżej).

STAWIAMY NA JAKOŚĆ! USŁUGI OBIĘTE SĄ ROCZNĄ GWARANCJĄ!

Alternatory i rozruszniki nowe/regenerowane przemysłowo zakupione w naszym sklepie objęte są gwarancją producenta (zazwyczaj 1 rok). Alternatory i rozruszniki dostarczone wraz z pojazdem do regeneracji, bądź do wymiany na regenerowany w naszym zakładzie alternator/rozrusznik objęte są gwarancją na robociznę i nowe części równą 1 rok lub 100.000 km (w zależności co szybciej upłynie)!1 Alternatory i rozruszniki regenerowane w naszym zakładzie i zakupione w naszym sklepie, ale nie instalowane do pojazdu w naszym warsztacie objęte są gwarancją równą 6 miesięcy1.
1 - za wyjątkiem tzw. elektroniki.

Co należy przygotować przed zakupem alternatora, rozrusznika, bądą jakiejś części do nich?

W przypadku zakupu całego alternatora lub rozrusznika dobrze jest znać markę i numer fabryczny tego popsutego, który chcemy wymienić - taka informacja bardzo ułatwia nam pracę i przyspiesza transakcję. Można też przynieść ze sobą stary alternator lub rozrusznik i pokazać naszemu sprzedawcy. W przypadku braku informacji o produkcie (starta tabliczka znamionowa lub jej brak) klient przy zakupie zobligowany jest przynajmniej do podania marki samochodu, rocznika, typu i pojemności silnika. Natomiast w przypadku zakupu pojedynczych części do alternatora lub rozrusznika najlepiej jest podać numer fabryczny starej części, a przynajmniej markę i numer fabryczny, bądź referencyjny całego alternatora lub rozrusznika. Brak takich informacji może doprowadzić do zakupu nie tej części co trzeba lub bardzo wydłużyć transakcję.

UWAGA! Skupujemy stare alternatory i rozruszniki lub sprzedajemy nowe/regenerowane na wymianę z dużym upustem dla klienta. Sprzedajemy także wysyłkowo (cały kraj; poza serwisem aukcyjnym tylko wcześniejsza wpłata na konto; przez Allegro możliwe za pobraniem). Zamawiać najlepiej telefonicznie!

WAŻNE! Wszystkie używane alternatory, będź rozruszniki, które posiadamy na sprzedaż w naszym sklepie były gruntownie zregenerowane i przetestowane oraz objęte są gwarancją. Nie mamy nic przeciwko kupowaniu części na tzw. szrotach, nawet sami od czasu do czasu odsyłamy tam naszych klientów, ale wszystko należy robić "z głową" i w określonych przypadkach. Niejednokrotnie okazuje się, że koszty wymiany co rok lub dwa lata tej samej części ze złomowiska plus koszty jej zakupu znacznie przewyższają koszt zakupu wraz z wymianą zupełnie nowego alternatora lub rozrusznika, który zazwyczaj działa bezawaryjnie przynajmniej 4, czy 5 lat.

ZAPRASZAMY DO WSPOŁPRACY! FIRMA DURCAR TO GWARANCJA SOLIDNEJ PRACY UKŁADU ELEKTRYCZNEGO W TWOIM SAMOCHODZIE!
Copyright © 2006-2024 DURCAR
Wszystkie prawa zastrzeżone.
DURCAR Damian Duraj
43-300 Bielsko-Biala, ul. Żywiecka 164,
tel. (033) 814 73 84, tel. kom. +48 508 208 859
Projekt i wykonanie Perspektiv.pl